Мобільний додаток

Кольченко побажав Сенцову зберігати сили для волі в Україні

17.05.2018 р., 20:54

Незаконно засуджений у Росії за звинуваченням у тероризмі кримський активіст Олександр Кольченко написав листа засудженому за тією ж справою кінорежисеру Олегу Сенцову, який оголосив голодування у колонії.

Про це повідомила правозахисниця Тетяна Щур, передає "Громадське".

"Сьогодні дізнався, що ти став на якір (оголосив голодування). Я дуже стурбований цією обставиною, враховуючи, що коли ми з тобою спілкувалися, ти не підтримував такі заходи, а також відомості про те, що стан твого здоров'я у цьому північному відрядженні погіршився", - написав Кольченко.

Політв'язень розповідає, що взяв з собою "Пригоди бравого солдата Швейка", оскільки "література подібного роду допомагає з належною часткою серйозності ставитися до всього цього фарсу, що оточує нас".

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов у колонії "Білий ведмідь" у місті Лабитнангі 16 травня оголосив голодування, вимагаючи відпустити всіх українців, незаконно утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів та засудили до 20 та 10 років позбавлення волі відповідно.

Загалом у Росії й в анексованому Криму перебувають 64 українські політв'язні, 27 із них наразі на території Росії. При цьому 58 із 64 затримані у Криму чи у справах, пов'язаних із Кримом.

Кольченко побажав Сенцову зберігати сили для волі в Україні

Новини по темі