Мобільний додаток

Україна ризикує потрапити до офшорного списку країн ЄС - Мінфін

15.05.2018 р., 12:00

Україна має ратифікувати багатосторонню MLI конвенцію (MLI – Multilateral Instrument) до кінця 2018 року, інакше може потрапити в офшорний список країн ЄС.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства фінансів України.

"Зараз очікуємо від президента надання повноважень міністру фінансів України на підписання Угоди MLI. Потім угоду має ратифікувати парламент", – пояснюють у Мінфіні.

Як зазначається у відповідній презентації Мінфіну, Україна має намір внести зміни до деяких статей конвенції, зокрема щодо доходів від відчуження акцій або прав участі суб’єктів господарювання, вартість яких одержується здебільшого від нерухомості, протидії зловживанню через постійні представництва, розташовані в третіх юрисдикціях.

Крім того, планується внесення змін щодо штучного уникнення статусу постійного представництва шляхом агентських домовленостей та подібних стратегій, звільнення конкретних видів діяльності від оподаткування, розділення контрактів, а також щодо визначення особи, тісно пов’язаної з підприємством, та процедури взаємного узгодження.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ще 27 грудня 2017 року затвердив відповідне розпорядження президента України про уповноваження міністра фінансів Олександра Данилюка на підписання MLI конвенції, однак Україна не приймала участь у підписанні зазначеного документу 24 січня 2018 року в Парижі, хоча планувала це ще у вересні минулого року.

До запланованої дати підписання в Парижі міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції.

Багатостороння MLI конвенція – це угода, приєднавшись до якої країна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

Україна ризикує потрапити до офшорного списку країн ЄС - Мінфін

Новини по темі