Мобільний додаток

Ужгородський Малий Галагов хочуть включити до спадщини ЮНЕСКО

12.05.2018 р., 11:51

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв обговорював з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом питання подання побудованого чеськими архітекторами комплексу "Малий Галагов" до переліку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це Богдан Андріїв повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

"Попри велику кількість питань, які обговорили з прем'єр-міністром, одним із найбільш вагомих результатів візиту вважаю те, що вдалося донести до Володимира Гройсмана наші намагання долучити архітектурний комплекс "Малий Галагов" до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО", - написав Андріїв.

За словами мера Ужгорода, це унікальний проект, значення якого для міста важко переоцінити.

"Надбання, яке нам залишили архітектори чеського модернізму, - унікальна пам’ятка не тільки Ужгорода й Закарпаття, а й, переконаний, всієї України", - написав Андріїв.

Малий Галагов – це історичний район в центрі Ужгорода, який побудували чехи в часи, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини на початку минулого століття. В цьому районі й досі знаходяться усі адміністративні будівлі міста та області, включно із Народною радою, де зараз розміщена ОДА, і де працює єдиний в Україні ліфт, що постійно рухається - патерностер.

Зазначимо: цього року експерти із регіонального туризму не рекомендували Ужгород як столицю сакур саме через те, що в історичному районі Малий Галагов були зрізані вікові сакури, які найбільше приваблювати туристів.

Новини по темі