ДругаРіка

Від сучасного трудового рабства постраждали 230 тисяч українців

8.05.2018 р., 17:38

За даними Міжнародної організації міграції, від сучасного трудового рабства за роки Незалежності постраждали близько 230 тисяч українців.

Більшість із них – це нелегальні мігранти, повідомляє 24tv.ua.

Важка і понаднормова робота, низька зарплата, погані умови для життя, брехня роботодавців, приниження і постійні образи. А іноді навіть робота без паспорта. Українців на заробітках може очікувати і таке, йдеться в матеріалі журналістів.

"Багатьох (поляків) бісить те, що, наприклад, вони працюють на тій же роботі, де працюють українці. Якось так. Їх це трошки ніби гнітить, і тому вони іноді виявляють свою агресію. Чи не вітаються з вами або якось дивляться косо. Ну якось так. Неприємно, звичайно", – розповів заробітчанин в Польщі Ігор Рашковский.

Хоча погані взаємини з колегами не найстрашніше, розповідають працівники. Брату Рашковського, який три тижні пропрацював в компанії, взагалі не заплатили.

Ігор Рашковский, який працював у Польщі каже, що крім нього таких ще було людей 15. Їм говорили – що так, так, я роблю документи, так, так, я роблю, але нічого не зробили. І так більшість наших приїжджає, і їх годують там обіцянками. Але насправді люди не знають, як це перевірити. І потім виявляється, що вони працювали нелегально.

За словами експертів, опинитися нелегальним працівником за кордоном – і є трудовим рабством.

"Є країни, які не дуже відкриті для трудових мігрантів. І вони намагаються використовувати різні напівлегальні схеми. Фірма, яка, наприклад, знаходиться в Польщі, наймає робітників відповідно до законодавства, польського законодавства, а потім цих робочих перевозять в іншу країну, і вони працюють у цій країні", – розповіла в матеріалі аналітик Центру дослідження суспільства CEDOS Олександра Слободян.

Від сучасного трудового рабства постраждали 230 тисяч українців

Новини по темі