Мобільний додаток

200 тисяч дітей відвідують школу у зоні бойових дій на Донбасі

7.05.2018 р., 09:00
За останні чотири роки конфлікту в Україні знищені і пошкоджені сотні шкіл. 200 тисяч школярів змушені вчитися у військовому середовищі на тлі бойових дій на сході України,.
 
Про це повідомляє DW з посиланням на Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
 
"Діти вчаться в школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України знаходиться під перехресним вогнем вже більше чотирьох років", - наголосила глава представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.
 
Як повідомляє організація, за останні чотири роки конфлікту в Україні знищені і пошкоджені сотні шкіл. Зокрема, протягом останніх 16 місяців - щонайменше 45 шкіл.
 
"ЮНІСЕФ та партнери зафіксували як мінімум вісім випадків, коли військові об'єкти і об'єкти збройних груп розміщувалися в межах 500 метрів від дитячих садків та шкіл, а у двох місцях вони були розташовані лише в кількох метрах від навчальних закладів. Крім цього, з початку конфлікту пошкодження отримали ще 700 шкіл на сході України", - йдеться у повідомленні Дитячого фонду ООH.
 
У ЮНІСЕФ відзначили, що загрозою для дітей є розташовані по обидва боки лінії розмежування на Донбасі військові об'єкти, зокрема, склади боєприпасів і контрольно-пропускні пункти.
 
"Діти бояться обстрілів, і вчителі намагаються заспокоювати їх, але це дуже важко. Дітям важко впоратися з цим, тому що вони нервують і переживають стрес" - розповіла директорка школи № 2 у місті Красногорівка Олена Михацька.
 
З початку навчального року у ЮНІСЕФ спостерігали шість випадків, коли колишні будівлі шкіл були зайняті військовими.

Новини по темі