Мобільний додаток

Російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно

4.05.2018 р., 15:04

Російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно (порт приписки Очаків) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму.

Про це повідомила 4 травня прес-служба прикордонного управління ФСБ Росії по півострову, передає Радіо Свобода.

За повідомленням, судно затримали за незаконний промисел камбали-калкана.

Російські прикордонники заявляють, що судно і екіпаж з п’яти громадян України доставлені до анексованого Криму "для проведення процесуальних дій".

Українське МЗС поки що ситуацію не коментувало.

3 травня Держприкордонслужба України повідомила, що "росіяни почали жорстку політику затримання й огляду суден", які прямують через Керченську протоку. За повідомленням відомства, починаючи з 30 квітня, російські спецслужби зупиняють судна щодня для огляду та ідентифікації екіпажу.

25 березня Державна прикордонна служба України затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно, зареєстроване в анексованій Керчі, під прапором Росії. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна "Норд" із закритого Києвом порту анексованої Керчі. 30 березня український суд заарештував судно. У МЗС Росії пригрозили заходами у відповідь.

Після цього в "Росриболовстві" заявили, що в Азовському морі почала діяти група "для запобігання піратським діям з боку України".

Новини по темі