Мобільний додаток

Вчені прогнозують Мальдівам сумне майбутнє

27.04.2018 р., 10:15

Через кілька десятиліть більша частина низько лежачих атолів світу може стати безлюдною через зміни клімату і нестачу прісної води.

У їх числі опиняться Мальдіви, Сейшели та частково Гаваї, повідомляє "Science Advances".

"Дослідники вивчили кліматичні процеси, що впливають на територію Маршаллових Островів. До складу цієї невеликої держави в Мікронезії входять 29 атолів (коралові острови, що оточують лагуну), і там вже помітні ознаки кліматичних змін. Вчені вважають, що схожі процеси загрожують всім кораловим островам - без даху над головою можуть залишитися сотні тисяч жителів", - йдеться у повідомленні.

За прогнозами кліматологів, основним джерелом ризику є повені, які з роками відбуватимуться все частіше і можуть стати потужніми. Вони завдадуть шкоди інфраструктурі островів: будівлям, дорогам, транспорту. а головне - джерелам прісної води, водоносним горизонтам (аквиферам).

Через повені у водоносний горизонт може потрапити солона вода, і така суміш буде непридатною для пиття і приготування їжі. Дощ може нейтралізувати невелику кількість солоної води, але, за оцінками дослідників, прогнозованого рівня дощів виявиться недостатньо.

Вчені сподіваються, що результати їхньої роботи допоможуть оцінити небезпеку і заздалегідь спланувати запобіжні заходи для цього мальовничого регіону Землі.

Вчені прогнозують Мальдівам сумне майбутнє

Новини по темі