Мобільний додаток

Журналістів газети "Cumhuriyet" засудили "за допомогу терористичним організаціям"

26.04.2018 р., 18:17

Тринадцятьох співробітників турецької опозиційної газети "Cumhuriyet засудили до тривалих термінів ув'язнення за "допомогу озброєним терористичним організаціям, членами яких вони не були".

Суд у місті Сіліврі ухвалив таке рішення 25 квітня, повідомляє AFP.

Зокрема, визнано винним у підтримці терористичних організацій видавця газети Акіна Аталая (Akin Atalay), її головного редактора Мурата Сабунджу (Murat Sabuncu) та відомого турецького журналіста-розслідувача Ахмета Шика (Ahmet Sik).

"Жодне покарання не завадить нам займатися журналістикою. Якщо буде потрібно, ми знову будемо йти до в'язниці, але ми будемо продовжувати робити журналістику", - заявив AFP після винесення вироку головний редактор Мурат Сабунче, який був серед засуджених. За його словами, покарання отримав не тільки він, "а й Туреччина та свобода преси в Туреччині". Водночас він закликав інших не боятися та продовжити займатися журналістською роботою.

Журналісти були звинувачені в підтримці трьох організацій, які в Туреччині вважаються терористичними - Робітничої партії Курдистану, ультралівої Революційної народно-визвольної партії-фронту і руху Ґюлена, який звинувачувачують у спробі перевороту в 2016 році. Ахмет Шик був засуджений до семи з половиною років ув'язнення. Інший відомий журналіст Кадрі Гурсель (Kadri Gursel) був засуджений до двох років і шести місяців. Карикатурист Муса Карт (Musa Kart) отримав вирок у три роки і дев'ять місяців.

Суддя постановив звільнити видавця газети "Cumhuriyet" Акіна Аталая, який перебував у в'язниці понад 500 днів. Після свого звільнення пан Аталай звернувся до преси, заявивши, що "Cumhuriyet" неможливо залякати та що газета продовжить повідомляти правду своїм читачам.

Як зазначає AFP, прихильники обвинувачених журналістів неодноразово заявляли, що звинувачення проти них є абсурдними і що судовий процес є політично заангажованим.

Раніше цього року турецький суд засудив шість осіб до довічного ув’язнення, серед них - троє відомих журналістів. За даними організації Amnesty International, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань у Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.

Міністерство юстиції Туреччини оголосило у липні 2016 року було заарештовано понад 50 000 осіб, а з моменту спроби перевороту - 169 013 осіб.

Згідно з індексом свободи преси від організації "Репортери без кордонів", Туреччина посідає  157 місце серед 180 країн. Організація звертає увагу, що запроваджений в країні після спроби дердавного перевороту надзвичайний стан, дає владі можливість затримувати опозиційних журналістів та закривати медіа "одним розчерком ручки".

Новини по темі