Мобільний додаток

НАТО шукатиме шляхи допомоги Україні

26.04.2018 р., 16:29

НАТО та її окремі держави-союзниці далі шукатимуть шляхи допомоги Україні, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ напередодні наради міністрів закордонних справ НАТО, яка має відбутися 27 квітня у Брюсселі.

"НАТО з Україною має суттєву співпрацю через різні програми і трастові фонди для різних сфер. Ми допомагаємо їм реформуватися, зміцнювати військові та безпекові установи й боротися із корупцією. А також країни-союзниці надають Україні допомогу в двосторонньому форматі й я, відвідуючи різні столиці НАТО, закликаю їх продовжувати й поглиблювати підтримку України", – пояснив керівник Північноатлантичного союзу, припускаючи, що для українців неважливо, "чи ця допомога робиться у рамках НАТО, чи на двосторонньому рівні". Про це повідомляє Радіо Свобода.

Керівник альянсу також припускає, що впродовж завтрашньої сесії, присвяченої обговоренню дипломатами політики "відкритих дверей" НАТО, може йтися й про можливе членство України.

"Україна також висловила своє прагнення членства в НАТО, тож я очікую, що міністри закордонних справ висловлять бажання обговорити і це питання", – зазначив голова НАТО. Водночас, коментуючи ситуацію із реалізацією Мінських угод, Єнс Столтенберґ заявив, що вони є єдиним способом знаходження мирного й дипломатичного рішення збройного конфлікту в східній Україні.

"Згідний з тим, що ми спостерігаємо брак імплементації, але також вважаю, що "Мінськ" – це єдина платформа, яка у нас є, для спроб знайти мирне рішення шляхом переговорів. Ми повинні продовжувати працювати в цьому напрямку та над реалізацією цих угод, і водночас надавати Україні нашу підтримку. Працюватимемо на цих двох напрямках", – сказав генеральний секретар НАТО.

Зазначимо: Президент України Петро Порошенко нещодавно заявляв про намір найближчим часом ініціювати внесення змін до Конституції, за якими стратегічною метою держави буде членство в Європейському Союзі й НАТО.

У березні НАТО внесло Україну до числа країн, які прагнуть вступу до альянсу.

НАТО шукатиме шляхи допомоги Україні

Новини по темі