Мобільний додаток

Угорщина продовжить блокувати вступ України до НАТО

25.04.2018 р., 14:50

Угорщина буде продовжувати ветування вступу України в НАТО доти, поки Київ не "відновить права", які раніше надавалися в Україні національним меншинам.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, заяву якого було оприлюднено на сайті угорського зовнішньополітичного відомства, - передає Уніан

Як зазначається, Сійярто вказав на те, що Угорщина перебуває під значним міжнародним тиском через її вето на подальші угоди України з НАТО. Угорська сторона вважає це несправедливим, оскільки покладає відповідальність за ситуацію, що склалася, на Київ.

"Угорщина не поступиться під міжнародним тиском і не складе права угорського народу, що живе в Україні, на вівтар геополітичних інтересів", - заявив Сійярто.

"Угорщина продовжить ветувати вступ України в НАТО, поки вона [Україна] не відновить права, які надавалися національним меншинам раніше", - вказав глава угорського МЗС.

За його словами, якщо б Угорщина відмовилася від вето, то залишилася б без інструментів захисту угорців, що живуть в Україні. Угорська сторона також звинуватила Україну в наступі на права нацменшин через запропоновані президентом України Петром Порошенком змін до закону про громадянство.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект № 8297 "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо вдосконалення окремих положень", яким пропонується позбавляти українського громадянства за участь у "виборах" в окупованому Росією Криму. Також підставою втрати громадянства є "використання повнолітньою особою, яка набула громадянство України, виборчого чи іншого права, яке йому дає іноземне громадянство".

Новини по темі