Мобільний додаток

Жителі Донецької області бояться посилення бойових дій - опитування

25.04.2018 р., 08:00
81% опитаних жителів окупованої території Донецької області та 60% жителів підконтрольної Україні частини регіону найбільше бояться відновлення або посилення бойових дій на територіях свого проживання.
 
Це засвідчили результати соціологічного дослідження "Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольної та непідкотрольної Україні територій Донецької області", яке було проведено в грудні 2017 року українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAKInstitut на замовлення Міністерства інформаційної політики України.
 
Про це повідомляє Інтерфакс.
 
40% жителів окупованої території області та 53% тих, що живуть на підконтрольній території, побоюються зниження рівня життя (зростання цін, нерегулярних виплат заробітної плати).
 
35% респондентів на окупованій території та 20% на підконтрольній Україні частині Донецької області бояться замороження конфлікту на Донбасі.
 
На підконтрольній території Донецької області 42% опитаних ідентифікують себе як громадяни України, що на 10% більше, ніж було в 2016 році. При цьому 45% жителів підконтрольних територій віддають перевагу "територіальній ідентичності" ("регіональній" або "локальній"): 21% вважає себе "жителями Донбасу", 11% - Донецької області, 13% - жителя свого міста або села.
 
34% опитаних на підконтрольній території регіону вважають, що вони за своїми цінностями і мисленням відрізняються від жителів Росії та ближче до тих, що живуть в інших регіонах України.
 
На окупованій території області 41% опитаних вважає, що відрізняється від жителів інших регіонів України, але швидше схожі на жителів Росії. При цьому на підконтрольній території кількість таких зменшилася з 20% до 17%.
 
72% опитаних жителів окупованої частини Донецької області та 68% жителів підконтрольної частини спілкуються зі своїми знайомими, родичами, які проживають в інших регіонах України.
 
Опитування проводилося з 10 по 26 грудня 2017 року методом особистого (face-to-face) інтерв'ю. Вибіркова сукупність на окупованій території Донецької області становила 600 респондентів, а на підконтрольній - 705. Гранична похибка вибірки на окупованій території становить +/-4,01%, на підконтрольній території +/-3,77%.

Новини по темі