Мобільний додаток

Військові розпочали очищення Солсбері

24.04.2018 р., 12:59

Знезараженню підлягають дев'ять об'єктів, у тому числі й лава в сквері, де були виявлені Скрипалі, лікарня, поліцейська дільниця, ресторан і паб.

Про це повідомляє DW.

До міста Солсбері прибули військові, які проведуть очистку від можливих слідів отруйної речовини, застосованої на початку березня під час нападу на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Ввечері вівторка, 23 квітня, в місто прибули три військові вантажівки. Біля торговельного центру Maltings, де сім тижнів тому були виявлені Скрипалі, військові вивантажили два великих металевих контейнери та невеликий екскаватор.

В цілому буде проведено очищення дев'яти точок, де батько й донька перебували незадовго до того як втратили свідомість. Крім лави, на якій їх виявили, роботи зі знезараження проведуть у двох відділеннях лікарні, в поліцейській дільниці, ресторані Zizzi's, де обідали Скрипалі в день отруєння, а також в гаражі, де стояв їхній автомобіль, та в будинку сержанта Ніка Бейлі, госпіталізованого після інциденту.

Будинок Скрипаля, а також паб The Mill, у який він з донькою заходив після обіду в ресторані, поки що розглядають як імовірні місця злочину, тож їх очистять від слідів отруйної речовини останніми.

Операція може тривати кілька місяців. Військові мають намір взяти зразки ґрунту, дерну і бруківки та провести їхній аналіз. Після очищення території заплановані повторні тести. Контролювати процес буде міністерство охорони довкілля, продовольства і сільськогосподарського розвитку.

У відомстві не виключають, що в місті й досі є залишки нервово-паралітичного отруйної речовини "Новачок", а також, що вони можуть бути так само токсичними, як і під час нападу.

Новини по темі