Мобільний додаток

Варфоломій розпочав процедури надання автокефалії УПЦ

23.04.2018 р., 08:10

Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

"Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії українській православній церкві. Відповідне рішення прийняв Святий і Священний синод Вселенського патріархату, який напередодні прийняв до розгляду звернення від Президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні, постанову Верховної Ради на його підтримку, а також відповідні звернення ієрархів українських православних церков", - написав глава держави.

Нагадаємо, Президент 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

18 квітня він офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП та УАПЦ звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання українській церкві томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

20 квітня звернення Глави держави та ієрархів УПЦ про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні, а також відповідну постанову ВР передав Вселенському патріарху Варфоломію заступник глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко.

Варфоломій розпочав процедури надання автокефалії УПЦ

Новини по темі