Мобільний додаток

КНДР запропонували підписати договір про заборону ядерних випробувань

22.04.2018 р., 10:00
Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) запросила Північну Корею вувійти до її лав.
 
Таким чином Пхеньян, який нещодавно оголосив про припинення ядерних випробувань, може "формалізувати" свої наміри, заявив Лассіна Зербо, виконавчий секретар Підготовчої комісії ДВЗЯВ, повідомляє DW.
 
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, прийнятий сесією ООН у 1996 році, передбачає повсюдне і законодавче закріплення відмови від ядерних випробувань. Поки що договір не набув чинності, оскільки його ще не підписали три держави із 44, чиє схвалення необхідне - КНДР, Індія і Пакистан. При цьому підписали і ратифікували договір 36 країн, включаючи Німеччину, Україну і Росію.
 
Нагадаємо, лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що з 21 квітня припиняє ядерні та ракетні випробування і закриває полігон Пунгері на півночі країни.
 
Водночас німецький експерт з політики Північної Кореї Рюдігер Франк застеріг від надмірного оптимізму у зв'язку з рішенням КНДР. "Північна Корея хоче створити успішну експортну економіку, тому їй потрібно позбутися від санкцій", - заявив Франк. Крім цього, Пхеньяну потрібна економічна допомога взамін на що він зможе пустити в країну міжнародних інспекторів. Однак Франк не вірить у те, що КНДР буде готова "так швидко здати ядерну зброю", яке є "гарантією виживання" режиму у Пхеньяні. На думку експерта, КНДР не хоче бути залежною від Китаю, ні від Америки.
КНДР запропонували підписати договір про заборону ядерних випробувань

Новини по темі