Мобільний додаток

Газпром почав розторгнення контрактів з Нафтогазом

20.04.2018 р., 20:45

Російський газовий монополіст Газпром направив до Стокгольмського арбітражу документи для розторгнення контрактів на постачання та транзит газу з Нафтогазом.

Про це повідомляє Громадське.

Як зазначили у Газпромі, переговори з Нафтогазом про можливе продовження терміну дії контрактів були безрезультатними.

"Газпром готовий вести переговори з Нафтогазом про транзит газу після 2019 року. Проте Україна має економічно обґрунтувати доцільність такого транзиту через свою територію", — повідомив очільник Газпрому Олексій Міллер.

Газпром направив офіційне повідомлення про розірвання контрактів з Нафтогазом 5 березня 2018 року.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер оголосив, що розірвання контрактів між Газпромом та Нафтогазом триватиме 2 роки.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою "бери або плати". Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Новини по темі