Мобільний додаток

Ціни на український ячмінь досягли 4-річного максимуму

20.04.2018 р., 12:12

Вартість українського ячменю в глибоководних портах України на умовах поставки FOB зросла до $208-218/т, що на 27% перевищує рівень цін минулого року.

Про це повідомили в "Українському клубі аграрного бізнесу", пишуть Фінанси.

Напружений світової баланс ще на початку маркетингового року підтримував зростання вартості ячменю – світове виробництво скоротилося в 2017/2018 МР до ​​142,4 млн тонн, що на 3,5 млн тонн менше показника минулого року.

Ольга Харабара, аналітик ринку зернових і олійних культур Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", зазначає, що ключовим фактором впевненого зростання цін на ячмінь за останні кілька місяців став нестабільний попит з боку Саудівської Аравії, яка є ключовим імпортером даної зернової в світі. У 2017 році Україна відвантажила в цю країну 2 млн тонн ячменю, що склало 57% від загального обсягу експорту.

Цього року попит з Саудівської Аравії не має стійкого характеру – тендери на закупівлю проводяться нечасто, проте обсяги досить значні. На останньому тендері Зернова організація Саудівської Аравії (SAGO) оголосила про закупівлю 1 млн тонн ячменю, на попередньому було закуплено 0,9 млн тонн.

Новини по темі