Мобільний додаток

Фахівець з енергоефективності Сергій Савчук: "В Україні є необхідне законодавство для розвитку енергозбереження"

19.04.2018 р., 20:12
Яким буде механізм відшкодування коштів за "теплими кредитами" для приватних домогосподарств та ОСББ? Чи можуть вони розраховувати на додаткові компенсації від місцевої влади? Чи допоможуть програми енергоефективності не тільки подолати енергозалежність, а й підвищити якість послуг? Які можливості надаватиме українцям Фонд енергоефективності? На ці та інші запитання відповідав в ефірі Українського радіо у спецпроекті "Персона ґрата" Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук: 
 
"Я сподіваюсь, що Фонд енергоефективності буде працювати вже в цьому році, принаймні, в цьому запевняє Міністерство регіональної політики. І основним фокусом роботи цього фонду будуть ОСББ.
 
Механізм співпраці Фонду енергоефективності з громадянами схожий до системи "теплих кредитів", яка нині активно працює, коли споживач, тобто ОСББ, має намір отримати кредит у банку, і далі після оформлення всіх необхідних документів подати заявку до фонду для того, щоб отримати відповідну компенсацію. Загальний механізм - це відшкодування після того, як буде верифікація зменшення споживання енергетичних ресурсів ОСББ.
 
Сьогодні в Україні є необхідне законодавство для того, щоб розвивати як енергозбереження, так і відновлювальні джерела енергії. Маємо Національний план дій до 2020 року. Європейські країни розвивають чисті види енергії значно швидше, ніж ми, але вони раніше почали цим займатись. Сьогодні є фонди, банки, які це фінансують. Є достатня кількість компаній, які мають досвід, конкретні напрацювання і саме головне - це гроші. Грошей у нас сьогодні не вистачає. Не вистачає в нас і конкретних проектів, які б могли фінансувати банки.  
 
Нині Фонд енергоефективності працює над створенням нових інструментів, які би могли поліпшити фінансування і підготовку цих проектів. Ми працюємо і над створенням Фонду екологічних (зелених) інвестицій, і над запуском зелених облігацій. Сьогодні розробляється План Маршала для України". 

Новини по темі