war

Парламент підтримав звернення Президента про автокефалію УПЦ

19.04.2018 р., 12:22

Верховная Рада підтримала звернення Президента до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Відповідне рішення підтримали 268 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

"Як глава держави Україна, який представляє її громадян, в тому числі і тих, які належать до української православної спільноти, які, завдяки Хрещенню, отриманому від Константинопольської Матері-Церкви 1030 років тому, сповідують православну християнську віру, прошу Вас надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні", - йдеться у зверненні.

Як заявив Петро Порошенко з трибуни Верховної ради, питання автокефалії УПЦ виходить далеко за межі церковного. За словами Президента, йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви.

Справа утвердження незалежної помісної церкви - такої ж ваги, як здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом, як спільна боротьба за членство в Євросоюзі та в НАТО, які ще попереду. Це - питання національної безпеки і оборони у цій гібридній війні, бо Кремль розглядає російську церкву як один із ключових інструментів впливу на Україну, наголосив Глава держави.

Парламент підтримав звернення Президента про автокефалію УПЦ

Новини по темі