Мобільний додаток

Ситуація в Україні - одна з головних тем зустрічі міністрів закордонних справ G7

18.04.2018 р., 16:38

Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів G7, що відбудеться наступного тижня у Торонто, чільне місце в обговоренні займатиме Україна.

Про це в інтерв'ю CBC News розповів керівник організаційного комітету саміту Пітер Боем.

"Канада розширяє фокус майбутньої зустрічі міністрів закордонних справ G7, включивши до порядку денного тяжке становище мусульман рохінджа, які тікають із М’янми до Бангладеш, та відступ демократії у Венесуелі. Ці пункти будуть додані до "давніх" міжнародних безпекових викликів, які зазвичай обговорюються у рамках G7, таких як Сирія, Україна та Іран", - інформує CBC News.

Водночас під час зустрічі міністрів внутрішніх справ країн G7, яка відбуватиметься паралельно, йтиметься передовсім про кібербезпеку та стратегію поводження із іноземними бійцями, які повертатимуться до своїх країн після участі у боях в Сирії.

Зазначимо, президентство у Великій сімці ротується між членами на річний термін і розпочинається 1 січня. У 2018 році формально головує у цій міжнародній організації Канада. Саміт лідерів країн-членів G7 відбудеться влітку у франкомовному канадському регіоні Квебек, однак до того призначено кілька тематичних заходів нижчого рівня. Цього року вперше на офіційний захід G7 отримав запрошення міністр закордонних справ України.

Ситуація в Україні - одна з головних тем зустрічі міністрів закордонних справ G7

Новини по темі