Мобільний додаток

Науковці NASA знайшли озера, які допоможуть вивчати позаземне життя

14.04.2018 р., 18:46

Вчені знайшли в Канаді озера, які не контактували із зовнішнім середовищем тисячі років. Такі ж озера існують й на супутнику Юпітера.

Про це повідомляє видання Sci-News.

У світі існує близько 400 підльодових озер, проте ті, які знайшли в Канаді на даний момент вважають надзвичайно солоними підльодовими озерами. Вміст солі в них перевищує 40 проміле. Для порівняння: вміст солі у водах Чорного моря близько 18 проміле, а Середземного – 39 проміле.

"Якщо в цих озерах є життя, то воно було ізольованим від решти світу принаймні 120000 років. Цікаво подивитися, як воно еволюціонувало. Якщо нам вдасться роздобути зразки води, то ми зможемо встановити наявність бактерій та мікроорганізмів усередині", – розповіла дослідниця Ані Рутісхаузер.

Зазначимо, що в 2011 році подібні солоні озера виявили на супутнику Юпітера Європі. Вчені стверджують, що вивчення канадських озер допоможе розібратися із можливістю існування позаземного життя. Раніше спеціалісти NASA досліджували відкриті солоні озера Каліфорнії, проте зараз у них з’явився набагато цікавіший об’єкт для вивчення.

Новини по темі