Мобільний додаток

"Сови" і "жайворонки": хто житиме довше

13.04.2018 р., 08:40

У ході дослідження, яке тривало 6 років, британські вчені дійшли висновку, що люди, які ідентифікували себе як “сови” на початку дослідження, мали на 10% підвищений ризик передчасної смерті.

Про це повідомляє Народна правда.

Як пише CNN, професор неврології Крістен Кнутсон зазначає, що у "сов” існує підвищений ризик розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, психологічних і шлунково-кишкових розладів, респіраторних захворювань і навіть онкології.

Медики поки не можуть сказати, залежать циркадні ритми від стану здоров’я пацієнтів або ж схильність до захворювань залежить від хронотипів хворих.

Однак з упевненістю говорять, що по хронотипу сміливо можна робити прогнози ризиків і більш уважно ставитися до тривожних сигналів організму.

Вчені також зазначили, що “совам” необхідно приділяти більше уваги своєму способу життя, зокрема харчуванню, активності і повноцінному відпочинку.

Нагадаємо, безсоння вкрай негативно позначається на здоров’ї, тому прості правила повинен знати кожний. У людини з безсонням розвивається депресія і тривога, з’являються нав’язливі думки – вона стає нервовою та дратівливою.

Кожен з нас стикався з безсонням хоча б один раз в житті. Часто це відбувається через стрес або перед важливою подією. Що ж робити, коли безсоння стає постійним супутником? Ось список продуктів, які допоможуть впоратися з безсонням.

"Сови" і "жайворонки": хто житиме довше

Новини по темі