Мобільний додаток

Вартість дешевих сигарет збільшиться

12.04.2018 р., 19:39

Міністерство фінансів України пропонує підвищити ціни на дешеві сигарети до 26,8 грн за пачку.

Відповідний законопроект уже підготовлено, пише Захід.

Документ лобіюють три великі міжнародні тютюнові компанії: "Брітіш Амерікан Тобакко Україна", "Філіп Морріс Україна" і "Джей Ті Інтернешнл". Якщо законопроект ухвалять, то найдешевші сигарети, які сьогодні коштують 18 - 22 грн, подорожчають щонайменше на 5 грн.

"У Міністерстві фінансів повністю ігнорують альтернативний спосіб підвищення акцизних зборів через ефективне використання адвалорної ставки. Адвалорну ставку як частину акцизного збору активно застосовують у країнах ЄС. Суть її дуже проста і справедлива: споживачі дорожчих сигарет платять більший податок, ніж споживачі дешевих. Це дуже простий і дієвий спосіб підвищити доходи бюджету й ефективно боротися з курінням", – наголошують у матеріалі.

Той, хто палить сигарети за 30 - 40 грн, навряд чи перейде на контрабанду, якщо ціна на них зросте, він або платитиме більше, або перейде на інші бренди у прийнятній для себе ціновій категорії, або ж кине палити, припускають автори статті. Також вони зазначають, що українська влада не розглядає такого шляху, хоча, за прорахунками експертів, уведення адвалорної акцизної ставки для сигарет будь-якої вартості дасть держбюджету в сім разів більше надходжень, ніж уведення "мінімальної" роздрібної ціни на сигарети.

Новини по темі