Мобільний додаток

Оприлюднено доповідь щодо отруєння Скрипалів

12.04.2018 р., 15:34

Організація з заборони хімічної зброї оприлюднила доповідь щодо хімічної речовини, якою були отруєні колишній ГРУ-шник Сергій Скрипаль та його донька Юлія.

Про це повідомляє Газета.

Експерти організації дійшли висновку, що проти Скрипалів було застосована нервово-паралітична речовина. Дана інформація міститься у відкритій частині доповіді, але є ще засекречена. Вона містить більше подробиць.

Таким чином ОЗХЗ підтвердили висновки британців щодо типу отрути.

"Призначений лабораторіями ОЗХЗ аналіз зразків екологічних та біомедичних речовин, зібраних командою ОЗХО, підтверджують висновки Сполученого Королівства відносно природи токсичних хімічних речовин, які використовувались в Солсбері та завдали серйозної шкоди трьом людям," - цитує звіт The Guardian.

Таке формулювання означає, що ОЗХЗ підтвердили використання "Новачка", стверджує британське видання. Росіяни наголошують, що у відкритій частині назва отрути не згадується.

Речовина була "особливо чистою", йдеться в оприлюдненій частині доповіді. При чому не уточнюється, чи це був "Новачок".

"Нема ніяких сумнівів в тому, що саме було використано, і не існує альтернативного пояснення того, хто є відповідальним. Тільки Росія має свої засоби, мотиви та записи", - заявив у своєму виступі міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон.

Новини по темі