Мобільний додаток

Пхеньян готовий обговорювати відмову від ядерної зброї

9.04.2018 р., 18:00

Пхеньян уперше запропонував Вашингтону офіційно обговорити перспективи перетворення Корейського півострова на без’ядерну зону на саміті двох країн.

Про це повідомив на умовах анонімності представник адміністрації США, передає Радіо Свобода.

За його словами, під час недавніх таємних контактів північнокорейська сторона підтвердила зацікавленість у проведенні зустрічі на найвищому рівні. До останнього часу Сполучені Штати в своїх уявленнях про плани КНДР покладалися головним чином на інформацію, передану Сеулом. Частина розмов американських і північнокорейських представників відбувалася в дипмісії КНДР при Організації Об'єднаних Націй, частина – по каналах, встановленим розвідувальними службами.

США публічно оголосили, що саміт може відбутися, імовірно, в травні. Північна Корея поки зберігає з цього приводу офіційне мовчання. Про можливе місце зустрічі інформації теж не надходило.

Північна Корея і раніше висловлювала готовність розглянути можливість відмови від своїх ракетно-ядерних проектів, якщо США виведуть війська з Південної Кореї і перестануть прикривати ядерним щитом як Південну Корею, так і Японію.

9 квітня розпочинає роботу на посаді новий помічник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон. 12 квітня в Сенаті розпочинаються слухання щодо затвердження колишнього директора ЦРУ Майка Помпео державним секретарем. У своєму підході до Північної Кореї Болтон і Помпео вважаються "яструбами".

Пхеньян готовий обговорювати відмову від ядерної зброї

Новини по темі