Мобільний додаток

У справі Януковича Оболонський райсуд допитає трьох свідків (аудіо)

4.04.2018 р., 16:33

Чи будуть допитані колишні високопосадовці з оточення Віктора Януковича у справі про його держздраду, поки не відомо.

У справі за звинуваченням Віктора Януковича у державній зраді Оболонський райсуд завтра допитає трьох свідків, іще одного - колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил Юрія Ільїна - 18 квітня. 25-26 квітня відбудуться судові дебати, повідомив на сьогоднішньому засіданні суддя Владислав Дев’ятко.

Сьогодні адвокати Віктора Януковича залучили як свідка жителя Сімферополя Валерія Луговського. За його словами, він, як і попередній свідок захисту Оксана Медієва, брав участь в антимайдані у Києві на початку 2014 року. Що ж до інших свідків - колишніх українських високопосадовців, які зараз перебуають у Росії, то, за словами адвоката Віталія Сердюка, ті готують скаргу на судову колегію, бо процедура допиту по скайпу не відповідає законодавству.

Прослухати

Жоден зі свідків не отримав повістки, каже Віталій Сердюк, і вони наполягають, щоб їх допитали відповідно до закону і надали повістку. За словами судді Віталія Дев'ятка, повістки колишнім Міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, прем’єру Миколі Азарову, голові Адміністрації Президента Андрію Клюєву, голові СБУ Олександру Якименку були спрямовані до адвокатського об’єднання, до якого входить захисник Віктора Януковича Віталій Сердюк. Що ж до їх допиту, то суд гарантує його проведення 11, 12, 18 і 19 квітня, якщо захист забезпечить їх прибуття чи вихід на відеозв’язок – сказав суддя.

За словами прокурора Руслана Кравченка, і українське, і міжнародне законодавство допускають допит свідків у режимі відеозв'язку, запропонованому судом. Інші види залучення цих свідків, за його словами, містять небезпеку, оскільки передбачають допуск до матеріалів слідства правоохоронних органів країни-агресора.

Прослухати

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У справі Януковича Оболонський райсуд допитає трьох свідків (аудіо)

Новини по темі