Мобільний додаток

СБУ закриє в'їзд в Україну російським дипломатам, виселеним з країн ЄС

3.04.2018 р., 21:00

Служба безпеки України має намір заборонити в'їзд в Україну всім російським дипломатам, виселеним з країн Європейського Союзу.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Кандидати на видворення у нас є завжди. А вплине чи ні - життя покаже", - сказав В.Грицак на брифінгу в Одесі у вівторок, відповідаючи на питання про те, як вплине висилка російських дипломатів на процес обміну заручниками.

"Не ми спекулюємо на питанні обміну заручниками. Так, ми видворили 13 дипломатів. Хочу зазначити, що це була правильна, на мою думку, акція", - додав він.

Глава СБУ нагадав, що 60 "розвідників під прикриттям видворені з США, 23- з Великої Британії." Ми дійсно закрили в'їзд тим, кого видворили з США, - 60 розвідникам. А також 23, яких видворили з Британії... Більш того, ми закриємо в'їзд на територію України тим, кого видворили з інших країн європейського Союзу", - повідомив В.Грицак.

Як повідомлялося, 26 березня президент України Петро Порошенко заявив про видворення 13 російських дипломатів "у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері". 28 березня російські дипломати покинули територію України.

30 березня Росія оголосила про введення дзеркальних заходів щодо 23 країн, вислали російських дипломатів через "справу Скрипаля". "30 березня в МЗС Росії були викликані керівники дипмісій Австралії, Албанії, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, Естонії. Їм були вручені ноти протесту і заявлено, що у відповідь на необгрунтовані вимоги зазначених держав про висилку російських дипломатичних співробітників на підставі бездоказових звинувачень Великої Британії на адресу Росії через т.зв. "справу Скрипаля" російська сторона оголошує persona non grata відповідну кількість співробітників дипустанов цих країн у Російській Федерації", - йдеться в повідомленні на сайті МЗС РФ.

Новини по темі