Мобільний додаток

Захист Надії Савченко подав апеляцію на арешт

26.03.2018 р., 15:29

Захист народного депутата Надії Савченко подав апеляцію на рішення Шевченківського райсуду Києва про обрання їй запобіжного заходу у вигляді арешту.

Про це заявив журналістам її адвокат Віктор Чевгуз в Апеляційному суді міста Києва, повідомляє Укрінформ.

"Апеляційний суд зареєстрував скаргу захисту Надії Савченко на рішення Шевченківського райсуду про обрання їй запобіжного заходу", - сказав Чевгуз. За словами адвоката, позиція захисту грунтується на тому, що стосовно Савченко "чиниться політична розправа". Крім того, повідомлення про підозру, яке висунула сторона обвинувачення у суді, є необгрунтованим, стверджує Чевгуз.

Він зазначив, що Савченко пред'явили шість епізодів кримінальних правопорушень за шістьма статтями Кримінального кодексу. Водночас докази - відео- та аудіоплівки - жодного злочину Савченко не доводять. "Там жодної дії немає. Ідуть просто розмови. За розмови не судять, а за конкретні дії. Так, у шести епізодах лише по одному - завезенню зброї - є конкретні дії. Всі інші - це наміри, а за наміри не наступає кримінальна відповідальність", - заявив адвокат.

Чевгуз стверджує, що Савченко не має ніякого стосунку до завезення зброї, оскільки за це був затриманий лідер "Офіцерскього корпусу" Володимир Рубан, а вона "лише потрапила на плівку".

Адвокат також вважає, що свідчення чотирьох офіцерів, на яких грунтується підозра, були надані на етапі досудового слідства, а тому не вважаються доказами, доки не будуть заслухані безпосередньо в суді. Водночас суддя першої інстанції у своєму рішенні про обрання запобіжного заходу Савченко посилається на ці свідчення офіцерів, що є незаконним, стверджує Чевгуз.

Нагадаємо, 23 березня Шевченківський райсуд столиці обрав Надії Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 20 травня без альтернативи внесення застави.

22 березня Верховна Рада дала згоду Генпрокуратурі на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Слідчий Служби безпеки України повідомив Надії Савченко про підозру у підготовці теракту в місті Київ.

Захист Надії Савченко подав апеляцію на арешт

Новини по темі