Мобільний додаток

"SoFi" готова до роботи в океані

24.03.2018 р., 12:39

Вчені з Лабораторії комп'ютерної науки і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (CSAIL) репрезентували роботизовану рибу, яку назвали SoFi.

Про це повідомляє "Новое время".

"Робота вже випробували в Тихому океані в районі Фіджі на глибині понад 15 метрів. Наскільки нам відомо, це перша роботизована риба, яка може плавати в трьох вимірах упродовж тривалого періоду часу", - повідомив один із "батьків" риби - Роберт Кацшманн.

"Морський шпигун" оснащений камерою, яка використовує об'єктив "риб'яче око" для зйомки великомасштабних відеороликів і фотографій будь-яких підводних середовищ, в які SoFi може потрапити.

Роботом-рибою керують за допомогою водонепроникного пульта дистанційного керування, який використовує ультразвукові сигнали і грунтується на контролері відеоігор.

На відміну від інших глибоководних роботів, SoFi не обладнано важкими, дуже помітними пропелерами, завдяки чому її хід майже непомітний. Ця особливість дозволяє SoFi максимально наблизитися до риб.

Додамо, науковці називають SoFi новим інструментом для дослідження океану. На думку авторів розробки, такий робот може стати першим кроком до створення підводної лабораторії нового типу.

"SoFi" готова до роботи в океані

Новини по темі