Мобільний додаток

В одному з університетів Оттави здійснюють цікавий проект із розвитку енергоощадності (аудіо)

23.03.2018 р., 14:18

В одному з університетів Оттави функціонує експериментальний будинок, який майже повністю самостійно забезпечує себе теплом. Зовні він вирізняється хіба що великою кількістю сонячних панелей на даху та широкими вікнами, поверненими на південь. Однак, у середині будинок "нашпигований" дротами, датчиками, трубами та численними пристроями, що заміряють різноманітні показники.

З подробицями – наш кореспондент у Канаді Максим Наливайко:

"Наглядають за усіма цими складними системами 12 студентів Карлтонського університету та їхній науковий керівник. Разом вони здійснюють проект із розвитку енергоощадності, що фінансується урядом Канади.

Головною особливістю цього будинку є його максимально ефективне використання денного світла та збереження виробленого ним тепла впродовж холодних місяців, - пояснює задіяний у проекті дослідник Куртіс Майстер.

Окрім цього, використовується і сонячне світло, яке проникає у вікна, - розповідає дослідниця Сара Браун.

Із задіянням усіх технологій, власних ресурсів будинку вистачає для покриття 90% потреб. Нині будинок працює як дослідна лабораторія, однак на усі енергоощадні технології, ефективність яких буде підтверджена, уже є покупці в кількох урядових агенціях, готові невідкладно почати застосовувати їх у реальних житлових проектах.

Дослідники стверджують, що клімат України та Канади загалом дуже подібний. Тож технології, які проходять випробування в Оттаві, можуть стати в нагоді й українцям".

Максим Наливайко. З Канади. Для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

В одному з університетів Оттави здійснюють цікавий проект із розвитку енергоощадності (аудіо)

Новини по темі