Мобільний додаток

На Одещині випав сніг жовтого кольору

23.03.2018 р., 12:15

У південно-західній частині Одеської області, зокрема на території Арцизького, Ізмаїльського і Ренійського районів, 23 березня випав сніг жовтуватого кольору, що залишає плями на одязі.

Мер Ізмаїла Андрій Авраменко оприлюднив у Facebook попередній висновок фахівців Дунайської гідрометобсерваторії, що досліджують причини дивного кольору опадів.

"З огляду на те, що в Ізмаїлі випав сніг жовтуватого кольору, повідомляю, що його зразки були спрямовані до Дунайської гідрометобсерваторії та Одеського лабораторного центру Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів з проханням провести лабораторні дослідження. Фахівці гідрометобсерваторії вважають, що кислотність представлених зразків снігу нейтральна, в осаді - піщано-коричнева суміш. Шкідливих хімічних речовин не виявлено. Висновки Одеського лабораторного центру Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів будуть пізніше. Машина зі зразками снігу виїхала до Одеси", - зазначив Авраменко.

В Арцизькому відділенні Держпродспоживслужби теж не виявили шкідливих речовин у складі дивних опадів. Згідно з висновком фахівців, знайдені "тільки пісок і глина".

Однак мешканці придунайських районів висловлюють припущення, що причиною такого явища міг бути перенесений бурями з африканського континенту пил, який накрив грецький острів Крит, або такими є наслідки вибуху на хімічному заводі в Чехії, який стався вчора, 22 березня.

Мешканка Придунав'я звернула увагу на те, що сніг, потрапляючи на одяг,"залишає на речах плями: коли висихають, їх важко витерти".

Новини по темі