Мобільний додаток

Пентагон застеріг Башара Асада від застосування хімічної зброї

11.03.2018 р., 18:25

Міністр оборони США Джим Маттіс попередив Сирію, що "дуже нерозумно" для урядових сил використовувати хімічну зброю.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Джим Маттіс зробив цю заяву 11 березня репортерам, що супроводжували його в поїздку в Оман, на тлі повідомлень про те, що сили президента Башара Асада нещодавно використовували хлорний газ у контрольованому повстанцями регіоні Східної Гути поблизу Дамаска.

Сирійський уряд заперечує ці звинувачення.

Глава Пентагону одночасно зазначив, що президент США Дональд Трамп має "достатньо місця для політичного маневру", щоб прийняти будь-яке рішення, яке, на його думку, було б доречним.

Від часу посилення 18 лютого  наступу урядових військ Сирії і їхніх союзників на Східну Гуту – східну частину сільськогосподарського кільця навколо Дамаска, відомого як Гута – там загинула, за даними активістів, 1031 цивільна особа, з них 219 дітей, поранені понад 4350. Також медична благодійна організація "Лікарі без кордонів" повідомляє, що наступальна операція урядових сил призвела до загибелі близько 1000 мирних жителів.

Упродовж останніх двох тижнів сирійська армія, підтримувана артилерійським вогнем та повітряними ударами, просунулась майже на половину території, яку раніше займали повстанці у східній частині Гути.

В ООН називають обстріли з важких озброєнь і бомбардування, які застосовують урядові війська, неприйнятними і такими, що рівнозначні колективному покаранню цивільного населення.

Урядові війська Сирії часто звинувачують у тому, що вони свідомо обирають за ціль цивільне населення. Дамаск заявляє, що хоче "визволити" околицю столиці від повстанців, яких називає "терористами".

Пентагон застеріг Башара Асада від застосування хімічної зброї

Новини по темі