Мобільний додаток

NASA досліджує глибини атмосфери Юпітера

11.03.2018 р., 12:50

Кадри, отримані цього тижня завдяки космічному зонду "Юнона", показують, наскільки глибокою є атмосфера Юпітера.

Про це повідомляє BBC Україна.

"Космічний апарат "Юнона", який досліджує Юпітер, вийшов на орбіту навколо газового гіганта в липні 2016 року. Зонд фіксує зміни в гравітаційному полі планети. Виміри свідчать про те, що в атмосфері Юпітера на глибині до 3 тисяч кілометрів відбувається рух значних мас матерії. Це дозволяє вченим робити висновки про будову і динаміку атмосфери величезної планети", - йдеться у повідомленні.

Астрономи вже впродовж століть спостерігають рухи хмар у верхніх шарах атмосфери Юпітера. Але досі тривають суперечки про те, наскільки глибокою є його атмосфера.

На думку учасника наукової групи проекту "Юнона" Трістана Гійо, нові дані дозволяють знайти відповідь на це запитання.

"Впродовж 40 років ми не знали, чи простягаються хмарні системи до центру планети, або ж вони розташовуються тільки в верхніх шарах атмосфери. Три тисячі кілометрів - це дуже велика глибина навіть для планети діаметром в 140 тисяч кілометрів. Йдеться про 1% маси планети. А це дорівнює трьом земним масам", - наголошує Гійо.

"Це дуже важливо для розуміння атмосферної динаміки не тільки на Юпітері, а й на інших газових гігантах - Сатурні, Урані і Нептуні, а також на екзопланетах, які відкривають зараз", - додає французький вчений.

У глибинах такої атмосфери, що складається в основному з водню і гелію, ці гази під впливом величезного тиску починають переходити в рідкі форми. Цей матеріал поводиться як тверде тіло - він обертається з рівномірною швидкістю, і саме він генерує найпотужніше магнітне поле планети.

NASA досліджує глибини атмосфери Юпітера

Новини по темі