Мобільний додаток

У Туреччині засудили ще 25 журналістів

10.03.2018 р., 11:26

Cтамбульський суд засудив 25 журналістів на терміни ув'язнення до 7,5 років за причетність до терористичної діяльності.

Про це повідомляє Детектор медіа.

23 журналісти були засуджені за звинуваченнями у членстві в збройній терористичній групі, а ще двоє отримали менш суворі звинувачення. Усього суд розглядав справи 29 осіб.

Майже всі журналісти працювали в засобах масової інформації, близьких до руху проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого влада Туреччини звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році. Хоча сам рух спростовує їх участь у своїй діяльності.

Десять підсудних отримали тюремні строки у 7,5 років. Це зокрема відомий турецький журналіст Унал Танік, який був головним редактором сайту Rotahaber.

13 осіб отримали шість років і три місяці ув'язнення, у тому числі Ханім Бусра Ердал, в минулому провідний оглядач газети Zaman.

Музикант і журналіст Атілла Тас отримав 3 роки і один місяць за звинуваченням у допомозі групі Гюлена, а журналіст Мурата Аской за тими ж звинуваченнями отримав два роки та один місяць тюрми. Обох їх, проте, відпустили після суду з умовою не залишати Туреччину.

Загалом 19 з 29 людей вже перебували у в'язниці, очікуючи останнього засідання у справі й вироку.

В результаті засідання звільнили лише одну журналістку – Мухтерман Танік, дружину Унала Таніка.

Усі журналісти зробили заяви, що не винні й просто виконували свою роботу. Вони наголосили, що співпрацювали з авторитетними медіа, які діяли в межах закону, проте пізніше були визнані пов'язаними з терористичною організацією.

Нагадаємо, у вересні минулого року в Туреччині 30 журналістів та редакторів закритої минулого року газети Zaman постали перед судом. Їх звинувачували в причетності до спроби державного перевороту, у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленом та в членстві в збройній терористичній організації.  У листопаді колишню журналістку видання Айшенуру Парілдак засудили до 7,5 років ув'язнення.

Новини по темі