Мобільний додаток

НАТО проведе в Європі найбільші навчання з часів "холодної війни"

8.03.2018 р., 10:23

Північноатлантичний альянс восени 2018 року проведе в Європі навчання "Trident Juncture", найбільші з часів "холодної війни".

Про це заявив командувач Корпусу морської піхоти США генерал Роберт Неллер на слуханнях у Палаті представників Конгресу США 7 березня, повідомляє "Громадське".

"У жовтні цього року пройдуть масштабні навчання НАТО, які стануть найбільшими з часів піку "холодної війни", - сказав командувач. Він додав, що у навчаннях візьмуть участь близько 45 тисяч військових країн НАТО, а також десятки кораблів і літаків, задіяних у маневрах біля берегів Норвегії щодо відображення "імітованої загрози".

Зазначимо: навчання "Trident Juncture" проводяться раз на три роки. До останніх маневрів у 2015 році, в яких брали участь близько 36 тисяч військовослужбовців країн НАТО, долучилась і Україна.

"Холодна війна" - глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, та США, країнами Західної Європи і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що світ може опинитися на межі нового витка гонки ядерних озброєнь через російську розробку нової ракети середньої дальності.

Новини по темі