Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Громадською діяльністю займаються 7 % українців

7.03.2018 р., 15:20

Українці низько оцінюють розвиток громадянського суспільства в країні і самі майже не беруть участі.

Залучені до активної громадської діяльності 6,6% українців, 87,1% до неї не долучаються, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, повідомляє Дзеркало тижня.

При цьому трохи активнішою вважає себе молодь – понад 10% опитаних вказують, що залучені до громадської активності.

Найменший рівень залученості спостерігається на Сході – лише 2%.

Населення невисоко оцінює розвиток громадянського суспільства в Україні. Так, близько третини опитаних оцінили його рівень як середній, і стільки ж як загалом низький. Як загалом високий чи високий рівень розвитку громадянського суспільства оцінили близько 10% опитаних. Середня оцінка – 2,5 бала.

Дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій серед  2004 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту Міжнародного фонду "Відродження".

Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, абсолютна більшість громадян України (85,3%) не входять до жодного з громадських об'єднань. Найбільше в Україні членів профспілок (4,9%), до релігійних об'єднань залучені 2,9% населення, до громадських організацій також 2,9%. Членами політичних партій є 1,5% громадян, наукових, освітніх об'єднань - 0,8%, творчих спилок - 0,8%.

Новини по темі