Мобільний додаток

НБУ прозвітував про золотовалютні резерви держави

6.03.2018 р., 13:25

На 1 березня 2018 року міжнародні резерви України залишилися майже на рівні початку лютого та становили $18 409,8 млн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Поповнення міжнародних резервів упродовж лютого відбувалося передусім за рахунок інтервенцій на валютному ринку. Приплив капіталу нерезидентів разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів на тлі збереженням сприятливої кон'юнктури на світових ринках позитивно вплинув на пропозицію валюти на міжбанківському ринку", - йдеться у повідомленні.

Така ситуація дала можливість Національному банку викуповувати надлишок валюти з ринку для поповнення резервів, не протидіяючи зміцненню обмінного курсу гривні.

У лютому регулятор купив на міжбанку $426,9 млн, у тому числі $222 млн - за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу, а продав $30 млн за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу. Чиста купівля валюти Нацбанком становила $396,9 млн. Крім того, до резервів надійшло $137,4 млн від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Водночас у лютому були здійснені платежі Уряду та Національного банку за державним боргом в іноземній валюті на суму $536,8 млн. Зокрема, $465,9 млн було сплачено на користь МВФ. Ще $70,9 млн було спрямовано на обслуговування і погашення державного боргу в іноземній валюті, з них $16 млн - на обслуговування ОВДП в іноземній валюті.

Загалом на 1 березня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

НБУ прозвітував про золотовалютні резерви держави

Новини по темі