Мобільний додаток

Україна отримала 26,5 мільйона кубометрів газу з ЄС

4.03.2018 р., 15:23

Від початку газової кризи Україна отримала з країн Євросоюзу 26,5 мільйона кубометрів газу.

Про це повідомляє DW.

Найбільше - 17 мільйонів - надійшло зі Словаччини, повідомило міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Як уточнили у відомстві, станом на 4 березня Україна отримала 17 мільйонів кубометрів газу зі Словаччини, 7 мільйонів - з Угорщини та 2,5 мільйона - з Польщі.

Нагадаємо, що на тлі газових суперечок з російським "Газпромом" національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" подписала контракт про екстрені поставки газу з польскою компанією PGNiG, який діятиме до кінця березня. Обсяг законтракованого газу складає понад 60 мільйонів кубічних метрів газу.

Поточна газова криза почалася 28 лютого, коли "Нафтогаз України" виграв суперечку проти "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі і домігся компенсації за недопоставку "Газпромом" погоджених обсягів газу для транзиту.

В "Газпромі" не погодились з цим рішенням суду та 1 березня відмовилися постачати газ до України. 3 березня "Газпром" заявив про початок процедури розірвання контрактів на постачання та транзит газу з "Нафтогазом України".

Новини по темі