Мобільний додаток

Вбивство журналіста Кучака розслідуватиме Європарламент

4.03.2018 р., 13:00

У Брюсселі планують направить до Словаччини свою делегацію з приводу вбивства журналіста Яна Кучака.

Про це сказала голова комітету Європарламенту з контролю за бюджетом Інге Гресле, повідомляє Детектор медіа.

У Брюсселі неодноразово заявляли, що не збираються залишити вбивство журналіста без уваги. Єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер (Günther Oettinger) повідомив, що в Брюсселі мають намір ініціювати своє розслідування фінансових потоків, про яких писав убитий.

Тим часом смерть журналіста може привести до розвалу урядової коаліції. Партія "Міст", яка входить до неї, збирається провести консультації щодо виходу з уряду в зв'язку з відмовою міністра внутрішніх справ Роберта Калиняка вийти у відставку. "Міст" вимагає відставки політика.

Як повідомлялося, тіла Яна Кучака та його дівчини знайшли у їхньому помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава 25 лютого. Обох їх застрелили. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці вважають професійну діяльність Кучака.

26 лютого словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні подвійного вбивства.

Колега загиблого журналіст-розслідувач Том Ніколсон (Tom Nicholson) припускає, що у вбивстві Яна Кучака та його дівчини слід у першу чергу підозрювати італійську мафію.

Ян Кучак став першим журналістом, якого вбили в Словаччині. Міністр культури країни Марек Мадарік (Marek Maďarič ) заявив, що не може залишатися на посаді після цього, і подав у відставку. В Словаччині саме це міністерство відповідає за журналістику та свободу преси в країні.

2 березня У столиці країни Братиславі понад 20 тисяч людей зібралися на акцію протесту. Вони вимагали зупинити вплив мафії у країні, заявивши, що напад на журналіста був нападом на кожного громадянина.

Новини по темі