Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Росія розглядає можливість виходу з Ради Європи

1.03.2018 р., 12:47

Російська влада вивчає можливість денонсації Європейської конвенції з прав людини і припинення співпраці з ЄСПЛ, "якщо антиросійська лінія рішень суду не буде скоригована".

Про це повідомляє ЄП.

Джерела заявили, що "при розгляді скарг проти Росії політизація позиції ЄСПЛ зростає. При цьому наголошується, що "аргументація і доводи російської сторони не беруться до уваги".

"Суд відмовляється враховувати особливості російської правової системи та норми міжнародного права і часто вдається до практики "подвійних стандартів", - відзначили джерела.

Співрозмовники агентства додали, що "неправомірне позбавлення російських парламентарів права голосування в Парламентській асамблеї Ради Європи призвело до того, що понад 20 суддів ЄСПЛ, багатьом з яких доручається розгляд російських справ, обрані без участі російських представників".

З цього випливає, що РФ вважає нелегітимним обрання цих суддів та прийняті ними рішення.

"Таким чином, в державних органах Росії розглядається можливість прийняття рішення про денонсацію Європейської конвенції з прав людини, що призведе до виходу нашої країни з під юрисдикції ЄСПЛ і припинення членства Росії в Раді Європи", - заявили джерела агентства.

Нагадаємо, у 2017 році Росія поставила рекорд за рішеннями ЄСПЛ про порушення прав людини.

Нещодавно стало відомо, що Рада Думи РФ не затвердила перерахування внеску Росії на фінансування Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) за 2018 рік.

Новини по темі