Мобільний додаток

Вбитий у Словаччині журналіст Ян Кучак розслідував діяльність італійської мафії

27.02.2018 р., 08:46

Журналіст Ян Кучак, вбитий в Словаччині, займався розслідуванням випадків шахрайства з грошима європейських фондів. Він припускав, що до них може бути причетний італійський мафіозний клан "Ндрангета".

Про це повідомив колега Кучака журналіст Том Ніколсон, передає Idnes.cz.

Він розповів, що приблизно за тиждень до вбивства Кучак повідомив йому про свої підозри. Він припускав, що представники мафії займаються шахрайськими схемами з отримання коштів з європейських фондів на сході Словаччини. Шахраї отримували кошти нібито на вирощування екологічно чистих рослин, насправді нічого не виробляючи. Кучак вважав, що до них причетні представники калабрійськой мафії "Ндрагента".

Ніколсон наголосив, що не впевнений, що загибель Кучака пов'язана саме з цією справою. "Коли я побачив згадки прізвищ Кочнеров і Бастернаков, я подумав про те, скільки написано про словацьких гангстерів за останні 25 років. Вони ніколи нікого тут не вбивали. У цьому випадку незвично, що Ян працював над групою, яка, ймовірно, мала зв'язки з мафіозної групою "Ндрангета", - заявив журналіст.

Також він повідомив, що мафіозі, діяльність яких розслідував Кучак, були безпосередньо пов'язані зі словацькими політиками. Ніколсон припустив, що представники мафії налагоджували контакти з політиками для того, щоб зберегти вплив при будь-якому уряді.

Чеські ЗМІ нагадують, що останнім часом перед загибеллю Кучак писав про підприємця Маріана Кочнерова і навіть подавав на нього в суд, так як почав отримувати погрози. Сам Кочнеров заявив журналістам, що про судовий позов чує вперше, Кучаку ніколи не погрожував, бачився з ним лише раз на одній із прес-конференцій, але регулярно відповідав на його запитання електронною поштою.

Нагадаємо: журналіст-розслідувач Ян Кучак був убитий разом зі своєю дівчиною Монікою Кусніровою у власному будинку в селищі Велка Мача під містом Трнава. Правоохоронці припускають, що вбивство сталося в період з 22 по 25 лютого. Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що уряд готовий виплатити мільйон євро за інформацію, яка допоможе розслідуванню.

Новини по темі