Мобільний додаток

ГПУ попросила Нідерланди взяти у Саакашвілі зразки голосу

24.02.2018 р., 14:08

Генеральна прокуратура України надіслала міжнародно-правове доручення правоохоронним органам Королівства Нідерланди, в якому просить взяти у лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі зразки голосу для розслідування в Україні кримінального провадження.

Про це повідомив заступник генерального прокурора України Євген Єнін в ексклюзивному інтерв'ю інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

"Кілька днів тому ми надіслали в Голландію міжнародно-правове доручення, в рамках якого голландській владі пропонується відібрати у Саакашвілі зразки його голосу", - сказав Єнін. За його словами, нідерландська сторона це робитиме самостійно, згідно з дорученням.

Відповідаючи на запитання про те, чи означає це, що зразки голосу Саакашвілі може надати тільки в порядку доброї волі, заступник генпрокурора сказав: "Так, безумовно, це його право. А якщо він відмовиться, то це вкотре розвінчає міф Саакашвілі про те, що він готовий співпрацювати з правоохоронними органами".

Нагадаємо, в липні 2017 року Міхеїл Саакашвілі указом Президента був позбавлений українського громадянства.

10 вересня 2017 року Саакашвілі потрапив на територію України з Польщі, не пройшовши прикордонний контроль. У вересні суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. Крім того, суд відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

У грудні 2017 року Саакашвілі був затриманий у Києві. Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив тоді, що Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується у РФ, $0,5 млн на свою діяльність в Україні і продемонстрував аудіозапис на підтвердження своїх слів. Саакашвілі заявив, що не знайомий з Курченком. Його соратник Давид Сакварелідзе стверджує, що оприлюднені записи - це монтаж, і має намір передати їх на закордонну експертизу.

За рішенням Печерського районного суду Києва, що не задовольнив клопотання прокуратури про домашній арешт Саакашвілі, затриманого політика відпустили з-під варти у приміщенні суду.

12 лютого 2018 року військовослужбовці Держприкордонслужби і представники Державної міграційної служби України затримали Саакашвілі в Києві і вислали в Польщу як особу, яка незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року.

Прикордонники заборонили Міхеїлу Саакашвілі в'їзд в Україну на три роки - до 13 лютого 2021 року.

Згодом стало відомо, що Саакашвілі прибув з Варшави в Нідерланди, де живе його сім'я.

ГПУ попросила Нідерланди взяти у Саакашвілі зразки голосу

Новини по темі