Мобільний додаток

Вашингтон: благодійний концерт зібрав кошти на реабілітацію поранених в АТО

24.02.2018 р., 10:54

Щорічний благодійний концерт відбувся в п'ятницю в американській столиці, зібрані кошти від якого спрямують на забезпечення спеціальним реабілітаційним обладнанням військового медичного центру в Ірпені, де лікуються поранені воїни АТО.

Захід відувся у приміщенні Посольства України в США, передає Укрінформ.

"Це вже четвертий благодійний концерт в пам'ять про героїв Небесної сотні. Його головна мета – зібрати кошти, які підуть на допомогу Центру реабілітації військовослужбовців на базі Військово-медичного центру в місті Ірпінь", - розповіла в коментарі агентству представник благодійної організації United Help Ukraine Марина Байдюк.

За її словами, щороку реалізуються різні ініціативи. "Цього року ми усвідомлювали, що багато військових, які приходять з фронту, потребують реабілітації. Військово-медичний центр у Ірпені, який прийняв уже понад 3 тисячі воїнів АТО, потребує спеціального реабілітаційного обладнання, на відправку якого ми намагаємося зібрати кошти", - зауважила активіст.

Вона розповіла, що крім платних внесків за квитки, які коштували по 50 доларів, був також проведений аукціон, де люди могли придбати різні лоти. Серед них - картини львівських художників, історичний рушник, зроблений близько 80 років тому на Вінниччині, роботи майстрів з Волині, а також різні символічні речі. Серед інших цікавих експонатів були представлені боксерські рукавички, підписані Олександром Гвоздиком, Олександром Усиком та Василем Ломаченком, шоломи з Майдану часів Революції Гідності, ексклюзивні пам'ятні монети та марки.

"Щороку ми збираємо по 80 - 90 тисяч доларів – і це тільки фінансові пожертви. Крім того, ми працюємо з різними фондами, які дають безкоштовно медичне обладнання, реабілітаційні засоби, хірургічний шовний матеріал, ліки, які ми пересилаємо в Україну", - розповіла Марина Байдюк.

Посол України в США Валерій Чалий зазначив, що на подібні благодійні концерти приходять не тільки представники української громади в Америці. "Це також американці, які на таких заходах довідуються про сучасну історію України. Вони дізнаються, чому відбулася Революція Гідності, за що бореться й що захищає український народ. Українці не тільки боронять суверенітет і територіальну цілісність, а й стоять на передньому краї боротьби за мир та наші спільні цінності", - розповів дипломат.

У цьому зв'язку він наголосив, що зараз американський і український народи – близькі як ніколи. "Принаймні у новітній історії ще не було таких близьких відносин, як зараз, і це відчувається", - зауважив посол.

Він також поінформував, що заходи на вшанування пам'яті українських героїв зараз відбувають і в інших містах Сполучених Штатів. "Цими днями ми також сприяємо проведенню подібних акцій у Чикаго, в Нью-Йорку, на Західному узбережжі Сполучених Штатів", - зазначив дипломат.

Під час благодійного концерту в Вашингтоні прозвучала класична музика у виконанні групи "Гердан" та бандуристки Ольги Сокальської. Організаторами заходу виступили United Help Ukraine і Посольство України в США.

Вашингтон: благодійний концерт зібрав кошти на реабілітацію поранених в АТО

Новини по темі