Мобільний додаток

Міжнародні активісти мають докази причетності Росії до конфлікту на Донбасі

23.02.2018 р., 17:35

Росія здійснила низку транскордонних нападів на українські населені пункти та військові позиції на початку своєї агресії на Донбасі, що можна частково розглядати як міжнародний збройний конфлікт.

Про це повідомляється у звіті неурядової правозахисної організації Truth Hounds, який опублікували на сайті International Partnership For Human Rights.

Так, фахівці зазначають, що відповідні атаки фіксувалися з червня по вересень 2014 року, і звіт про них передано прокурору Міжнародного кримінального суду в Гаазі 18 грудня 2017 року.

Зокрема, наголошується, що впродовж цього періоду з території Росії із реактивних систем залпового вогню "Смерч", "Торнадо" та "Град" здійснювали обстріли селищ Колісниківка, Комишне, Юганівка, Мілове, Красна Талівка, Дмитрівка та Перемога, які розташовуються у прикордонних районах Луганської області. Крім того, у деяких випадках спостерігали вилазки російський військових на територію України з використанням бронетранспортерів, вертольотів і безпілотників.

Активісти підрахували, що за цей період відбулися щонайменше 134 атаки на цивільне населення та цивільні об'єкти у 22 населених пунктах, що "може вважатися військовим злочином у вигляді свідомо спрямованих атак на цивільне населення".

Згідно зі звітом, ці напади призвели до загибелі 100 і поранення ще 163 мирних жителів.

"Ці напади продемонстрували залучення Росії у збройний конфлікт, який, як наслідок, може розглядатися, принаймні частково, як міжнародний збройний конфлікт для цілей статуту Міжнародного кримінального суду", – наголошується у дослідженні.

Завдяки моніторингу соцмереж правозахисники з'ясували, що у вказаний період РФ стягнула до ділянки кордону України в Луганській області війська з Курської, Московської і Нижньогородської областей, а тимчасові табори і вихідні вогневі позиції збройні сили РФ розмістили у прикордонних селищах Маноцький, Патроновка та Дуби в Ростовській області.

Новини по темі