Мобільний додаток

"Трус Хаундс" передали до суду Гааги докази російської агресії на Донбасі (аудіо)

22.02.2018 р., 20:44

Українські правозахисники громадської організації "Трус Хаундс" передали до Міжнародного кримінального суду у Гаазі зібрані ними докази російської агресії на Донбасі.

Про це сьогодні у Києві повідомила член правління цієї організації Світлана Валько під час презентації звіту правозахисників. Докази збиралися безпосередньо на місці подій з вересня 2015-го по вересень 2017-го року.

Що вдалося задокументувати і як можна покарати винуватців,  докладніше розповідає Тетяна Власенко.
                          
"Відтоді, як почався збройний конфлікт на Донбасі, експерти громадської організації "Трус Хаундс" провели 24 польові місії у гарячих точках: опитували свідків, виїздили на місця обстрілів, фіксували усе побачене і почуте на фото-та відео. І, зокрема, задокументували збройні атаки на українські прикордонні села з території Росії.

Зібрані докази мають надзвичайне значення для захисту українських інтересів у міжнародних судах, каже член правління "Трус Хаундс" Світлана Валько. З її словами, вони доводять винуватість росіян у здійсненні воєнних злочинів проти української держави та її громадян. А ще демонструють усьому світу, що наша країна потерпає не від громадянської війни, а від російської збройної агресії.

Шанси на покарання росіян, які віддавали накази про здійснення воєнних злочинів на території України є, говорить юрист Антон Кориневич. За його словами, шукати правди у міжнародних судах можна не один рік.

Правозахисники задокументували понад 200 обстрілів, які призвели до загибелі сотні та  поранення 163 мешканців Донбасу. Зафіксували і застосування сторонами конфлікту практики "живого щита", це коли воєнні блок-пости чи техніка розташовуються у безпосередній близькості до цивільних об’єктів або до густонаселених територій. Експерти кажуть, що зібрані факти стануть у пригоді і майбутнім українським слідчим, аби вони мали повну картину того, що відбувається на Донбасі".

Прослухати

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

"Трус Хаундс" передали до суду Гааги докази російської агресії на Донбасі (аудіо)

Новини по темі