Мобільний додаток

Політика Угорщини може коштувати їй членства в ЄС

21.02.2018 р., 11:18

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн вважає, що політика угорського уряду може коштувати Будапешту членства в ЄС.

Про це він заявив у телефонному інтерв'ю угорському виданню Magyar Nemzet.

Раніше в інтерв'ю німецькому виданню Der Tagesspiegel Ассельборн розкритикував угорську законодавчу ініціативу "Стоп Сорос" і закликав Європейську комісію розпочати санкційну процедуру проти Угорщини.

"Я не ненавиджу Угорщину, Петера Сіярто або Віктора Орбана. Йдеться не про особистості, а про базові принципи, цінності, закони і повагу людської гідності в кожній країні-члені ЄС. Ми не можемо прийняти покарання для неурядових організацій, які допомагають шукачам притулку. Такі методи застосовують тільки авторитарні режими, недостойні демократичного Європейського Союзу", - сказав люксембурзький міністр.

Також Ассельборн зазначив, що у нього абсолютно нормальні відносини з угорським колегою Сіярто.

"У мене немає злості, яка могла б вплинути на наші відносини. Як я сказав, йдеться про принципи і цінності. Угорська політика кидає виклик принципам Європейського Союзу", - додав він.

Люксембурзький міністр зазначив, що не може зрозуміти мислення угорського уряду, і застеріг, що його політика може дорого коштувати Будапешту.

"Угорський народ повинен розуміти, якщо у них є уряд, який робить це, то ціною цього може бути членство в ЄС. Мені було б дуже сумно, якби це сталося", - заявив Ассельборн.

Нагадаємо, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав свого люксембурзького колегу Жана Ассельборна "ідіотом" з божевільними ідеями. Таким чином Петер Сіярто відреагував на заяву Ассельборна, який закликав ЄС протистояти угорським планам ввести заборону на діяльність неурядових організацій, які допомагають мігрантам.

Новини по темі