Мобільний додаток

Вища рада правосуддя заявила про тиск Авакова на судову владу

19.02.2018 р., 19:37

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк заявив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков тисне на судову гілку влади.

Про це Бенедисюк сказав на позачерговому засіданні ВРП, передає ТСН.

Сутички сталися, коли в суді обирали запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову, якого підозрюють у багатомільйонній корупції. Його відпустили на волю на поруки нардепа від БПП. Згодом Шевченківський суд столиці відпустив на поруки нардепів і чоловіка, якого звинувачують у здійсненні пострілів.

"Вимоги у зв'язку з цим рішенням суду до ВРП та Апеляційного суду винести певне судове рішення є втручанням і тиском на судову владу", - сказав Бенедисюк.

Він уточнив, що таких випадків втручання в роботу судів багато, і Рада правосуддя неодноразово скаржилася на них, але безрезультатно.

Нагадаємо, через рішення суду щодо звільнення з-під варти підозрюваного у здійсненні пострілу в поліцейського міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував припинити охорону судів силами Національної поліції та Національної гвардії. Він також звернувся з вимогою до Вищої ради правосуддя негайно відреагувати на такі дії судді, а до прокуратури та Апеляційного суду – негайно винести справедливе рішення за фактом вогнепального поранення поліцейського.

Згодом стало відомо, що Нацгвардія залишила без охорони Солом'янський суд, який відпустив стрільця по поліцейському.

Новини по темі