Мобільний додаток

За "газові накрутки" в платіжках штрафуватимуть

17.02.2018 р., 10:51

Нацкомісія буде штрафувати постачальників природного газу, які всупереч закону будуть вимагати від побутових споживачів додаткових платежів.

Про це повідомляють Фінанси.

“Включення у кінцевий рахунок побутового споживача додаткових плат, не передбачених пунктом 13 Положення, неправомірно. Регулятор, відповідно до статті 59 Закону України "Про ринок природного газу", може застосовувати санкції у вигляді штрафу до 50000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – йдеться в повідомленні.

Так, відповідно до положень пункту 13 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єкти ринку природного газу для забезпечення загальносоціальних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 187, НАК "Нафтогаз України" з 1 квітня 2017 року здійснює продаж природного газу згідно з пунктами 10 – 12 цього Положення, зокрема, для побутових споживачів за ціною, яка становить 4942 гривні за 1000 куб. метрів (без урахування податку на додану вартість, тарифів на транспортування і розподіл природного газу, які підлягають обов’язковій оплаті згідно з умовами договорів розподілу природного газу та величини торгівельної надбавки (націнки) постачальника природного газу зі спеціальними обов’язками, максимальний рівень якої визначено пунктом 14 цього Положення).

Таким чином, в рахунку споживача постачальник природного газу повинен відзначати такі складові, що підлягають сплаті: ціна природного газу як товару; тариф на послуги транспортування природного газу; тариф на послуги з розподілу природного газу; торговельна надбавка (націнка); ПДВ.

Новини по темі