Мобільний додаток

Романа Сущенка та Олега Сенцова можуть обміняти на двох кримських дезертирів (аудіо)

16.02.2018 р., 18:39

Українців, які незаконно утримуються на території Росії - Романа Сущенка та Олега Сенцова можуть обміняти на Олександра Баранова та Максима Одинцова - колишніх українських військових, які на початку окупації Криму зрадили присязі, перейшовши на службу у російську армію.

Про це Українському радіо сказав представник Уповноважений Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига. За його словами, ця інформація - попередня, оскільки Росія в будь-який час може змінити імена потенційних кандидатів на обмін. Щоб такий обмін вдалося здійснити, каже Михайло Чаплига, засуджені з обох сторін повинні отримати вироки в Росії та Україні відповідно, а потім бути помилувані. Наразі є підстави вважати, що відбувається активна підготовка до обміну, каже Михайло Чаплига. Він висловив сподівання, що українських політичних в’язнів вдасться повернути додому до проведення виборів у Росії, тобто до середини березня цього року.

Прослухати

Нагадаємо, 13 лютого 2018 року у Києві засудили двох кримських дезертирів Олександра Баранова та Максима Одинцова на 13 і 14 років позбавлення волі за звинуваченням у дезертирстві і держраді. Український журналіст Роман Сущенко був затриманий у вересні 2016-го року в Москві. Досі його утримують в РФ, звинувачуючи у шпигунстві. Українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму в Ростові-на-Дону у серпні 2015 року. Його звинувачують у створенні терористичної організації на території анексованого Криму.

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Романа Сущенка та Олега Сенцова можуть обміняти на двох кримських дезертирів (аудіо)

Новини по темі