Закон про корпоративні договори нарешті підписано

Закон про корпоративні договори нарешті підписано

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів" Верховна Рада прийняла ще 23 березня 2017 року.

Про це повідомляє Mind.

Вже 3 квітня 2017-го його направили на підпис президента Петра Порошенка, але документ був підписаний 15 лютого 2018 року, а набере чинності з наступного дня, після його опублікування.

Про це свідчить інформація про стан документу, розміщена на сайті Верховної Ради.

"Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів" пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України та законів України "Про акціонерні товариства", "Про господарські товариства" та "Про цінні папери та фондовий ринок" для забезпечення можливості визначення порядку управління та прийняття внутрішніх рішень акціонерами/учасниками шляхом укладення корпоративних угод", – йдеться в поясненні до відповідного законопроекту (№4470).

Як пояснила Mind керівник практики корпоративного права ICF Legal Service Наталія Кронік, новації щодо регулювання корпоративних договорів важливі для партнерів, які хочуть врегулювати свої відносини при управлінні юридичними особами, інвесторам, які бояться ризиків інвестування грошових коштів в українські юрособи, та кредиторам, які хочуть контролювати рішення юросіб.

"Закон про корпоративні договори дозволяє при врегулюванні взаємин всередині компанії покладатися не тільки на понятійні угоди і статут, а використовувати більш унікальні робочі інструменти", – зазначила юрист.

Так, при інвестуванні в українську компанію інвестор зможе при домовленості з іншими учасниками отримати можливість контролювати діяльність компанії і убезпечити свої активи, а учасники та акціонери зможуть точніше розподіляти повноваження і обов'язки з управління компаніями.

Крім того, експерт зазначила, що документом передбачений і введення нового виду договору – опціонного.

"Юридично раніше такі договори кваліфікувалися як змішані: що представляють собою сукупність умов попередніх договорів і договорів безпосередньо встановлюють правовідносини", – пояснила вона.

Також Кронік повідомила, що документом передбачено і введення ще одного корисного інструменту – безвідкличної довіреності.

"У такій довіреності довіритель має право вказати, що до закінчення терміну дії довіреності вона не може бути скасована і відкликана. Довіреність видається без права передоручення, може припинити свою дію в разі припинення зобов'язання для виконання, якого вона видана", – пояснила юрист.

Як зазначається у пояснювальній записці до відповідного законопроекту, документом передбачено доповнення законів України "Про акціонерні товариства" та "Про господарські товариства" новими статтями з метою регламентації питання укладення акціонерами акціонерних товариств та учасниками (засновниками) товариств з обмеженою відповідальністю договорів з метою спільної реалізації їх прав.

Як зазначається в пояснювальній записці до документу, законом доповнено Цивільний кодекс України нормами, які нададуть можливість ефективно задіяти механізм корпоративних договорів у господарських товариствах.  

Крім того, передбачені доповнення Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" нормами щодо необхідності розкриття інформації про факт укладання договору між акціонерами.

Нагадаємо, 279 народних депутатів схвалили зазначений закон 23 березня 2017 року, а 3 квітня 2017-го закон підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій і того ж дня передав його на підпис главі держави.