Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Ада Роговцева просить Президента оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови

15.02.2018 р., 13:36

Народна артистка України Ада Роговцева просить Петра Порошенка підтримати звернення діячів освіти, науки й культури та трьох колишніх президентів з пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови.

Про це йдеться у листі Роговцевої до Президента, передає Укрінформ.

"Шановний пане Президенте! Звертаюся з проханням підтримати звернення до Вас понад 100 видатних діячів освіти, науки, культури та правозахисників, 178 народних депутатів України, ініціативної групи "Першого грудня", Світового конгресу українців та трьох президентів України з пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови", - зазначила вона.

За словами Ади Роговцевої, така широка підтримка свідчить про готовність українського суспільства відповідально та дієво долучитися до реалізації Указу Президента України про оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови у разі його підписання.

"В умовах агресії проти України виконання відповідних заходів сприятиме консолідації суспільства, формуванню і захисту національного мовно-інформаційного простору, посиленню національної безпеки та суверенітету України", - переконана артистка.

Нагадаємо, раніше у лютому колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликали нинішнього главу держави Петра Порошенка оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

У листопаді 2017 року 178 народних депутатів підписали звернення до Президента із закликом оголосити 2018 рік Роком державної мови.

Також Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності направив лист главі держави з пропозицією щодо оголошення 2018 року Роком державної мови. "Враховуючи те, що державна мова є надважливим об’єднуючим фактором України, а в умовах зовнішньої агресії – одним із ключових чинників національної безпеки, Комітет вважає, що видання Указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України", - йдеться у листі комітету. Крім того, відповідну пропозицію підтримали відомі письменники, науковці та митці.

Ініціативу проголошення Року утвердження державної мови також підтримали Світовий конгрес українців і група "Першого грудня".

Новини по темі